Centrālās
Baltijas reģiona darbaspēka mobilitātes platforma.
Darba devēji & eksperti
Uzņēmumiem, atkarībā no to vajadzībām, ir iespējas saņemt plašu informāciju par profesijām un apmācību kritērijiem (piem., akadēmiskā grāda veids, apmācību saturs, teorijas un prakses apguve), kā arī iespēja šīs prasības salīdzināt ar prasībām citās Centrālbaltijas reģiona valstīs.
Jūs domājat par darba iespējām Latvijā, Igaunijā, Somijā vai Zviedrijā un gribat uzzināt ko vairāk par profesijām šinīs valstīs? Viesstrādnieki var saņemt informāciju par darbu, piem., par nodarbinātības prasībām/noteikumiem kaimiņvalstīs, darba samaksu un apmācību iespējām savā profesijā, kā arī informāciju par diplomu pielīdzināšanu.
Jūs meklējat profesionālās izglītības un/vai apmācību iespējas Latvijā, Igaunijā, Somijā vai Zviedrijā? Mobilie skolu beidzēji un potenciālie mācekļi var saņemt detalizētu informāciju, piem., par vēlamās izglītības akadēmiskām un formālām prasībām, saturu, ilgumu un izmaksām.
Jums ir jautājumi par ārvalstu diplomu pielīdzināšanu, šī procesa laikietilpību, izmaksām un atzīšanas nosacījumiem? Projekts “Centrālbaltijas darba prāmis” var sniegt Jums visu nepieciešamo informāciju par diplomu pielīdzināšanas procesu Baltijas Jūras reģionā, kā arī nodrošinās saites uz atbildīgo institūciju mājas lapām.
Projekts “Centrālbaltijas darba prāmis” – par ko tas ir?
Šī pārrobežu Interneta platforma kalpo kā sākotnējais informācijas avots par darbaspēka mobilitāti Igaunijā, Latvijā, Zviedrijā un Somijā.
piedāvā informāciju trijām lietotāju grupām: interesenti izglītoties ārzemēs, strādājoši profesionāļi, eksperti (darbā iekārtošanas aģentūras, personālvadības speciālisti, organizācijas)
informācijas apkopojums par izglītības sistēmām, savstarpējo izglītības atzīšanu un darba iespējām
lietotāji var iepazīties ar sniegto informāciju un sameklēt aģentūru, organizāciju un biroju kontaktdetaļas
iespējas salīdzināt profesijas starp dažādām valstīm (piem. prasības, lai iekļautos darba tirgū, algas, profesionālās izglītības prasības u.tml.)
pieejamā informācija ir orientēta uz tautsaimniecības sektoriem un profesijām (~50 par katru valsti), kurās ir augsts kvalificēta darbaspēka pieprasījums
saturs ir balstīts uz zinātnisku pētījumu, ņemot vērā valsts pārvaldes institūciju un nacionāla līmeņa organizāciju (piem. ministriju, darbā iekārtošanās aģentūru, tirdzniecības un rūpniecības kameru u.c.) sniegto informāciju par pārrobežu mobilitātes attīstību un jaunākajām tendencēm.
Turklāt, platforma papildus sniedz informāciju par plānotajām pārrobežu konferencēm, tīklošanās pasākumiem, labo prakšu pieredzes apmaiņu. Līdz ar to, reģionālā sadarbība sniedz atbalstu sadarbībai un ideju apmaiņai, tajā pat laikā veicinot un pilnveidojot ilgtspējīgu integrāciju.
Šā gada 19.martā Latvijas Universitātē (LU), Rīgā, notika projekta “Centrālbaltijas darba prāmis” konference “Darbaspēka pārrobežu mobilitāte Centrālās Baltijas jūras reģionā”. Konferencē piedalījās ap 50 pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Rīgā, Centrālās Baltijas jūras reģiona Interreg IVA programmas Apvienotā tehniskā sekretariāta, … Continued
Centrālās Baltijas jūras reģionā dzīvo apmēram 10 miljoni cilvēku. Darbaspēka mobilitātes iespējas ļauj efektīvāk pielāgot darbinieku prasmes darba tirgus prasībām. Lai gan darbaspēka mobilitāte pēdējos gados ir pasliktinājusi iekšējā darba tirgus situāciju Igaunijā un Latvijā, tajā pat laikā tā ir … Continued
Latvijas Universitātē (LU) šā gada 11.oktobrī notiks projekta “Centrālbaltijas darba prāmis” interneta platformas publiska prezentācija. Jaunās platformas prezentācijas pasākums notiks Centrālās Baltijas jūras programmas 2012.gada Atvērto durvju dienu ietvaros plkst. 10.00 – 12.00 LU 1.auditorijā.
Projekts “CentrālBaltijas darba prāmis” ir vērsts uz pārrobežu izglītības un darba tirgus attīstību. Tas izveidots Zviedrijas, Somijas, Igaunijas un Latvijas partneru sadarbības rezultātā, kas uzsākās jau 2010.gada augustā. Projekta aktivitāšu plānošanas un īstenošanas pamatā ir pārrobežu darba tirgus svarīgāko organizāciju un dalībnieku sadarbība. Galvenais projekta mērķis ir veicināt pārrobežu sadarbību starp visiem darba tirgus dalībniekiem sociāli un ekonomiski ilgtspējīgā veidā. Projekta ieviešana ir uzsākta 2011.gada maijā un tā turpināsies līdz 2013.gada aprīlim. Ja vēlaties saņemt vairāk informācijas par projektu un tā mērķiem, vai arī, ja vēlaties sniegt ieguldījumu vai iesaistītes projektā kā partneris, lūdzam sazināties ar vienu no projekta partneriem.