Centrālās
Baltijas reģiona darbaspēka mobilitātes platforma.
Projekta partneri
Projekts “Centrālbaltijas darba prāmis” ir izveidots sadarbības rezultātā starp Latvijas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas partneriem, kas uzsākās 2010.gada augustā. Projekta plānošana, kā arī projekta aktivitāšu īstenošana ir balstīta uz plašu galveno pārrobežu darba tirgus organizāciju un dalībnieku tīklu.
Latvijas Universitāte
LU Eiropas un sabiedrības attīstības studiju akadēmiskais centrs (ESASAC) ir projekta “Centrālbaltijas darba prāmis” vadošais partneris. LU ESASAC galvenā loma ir projekta “Centrālbaltijas darba prāmis” īstenošanas nodrošināšana, veicot nepieciešamo koordināciju, nodrošinot darbu izpildi noteiktajos termiņos, kā arī par projekta un tā rezultātu publicitāti
Nordregio ir vadošais starptautiskais Ziemeļvalstu pētījumu institūts plašā reģionālās pētniecības jomā, kas specializējies starptautisko salīdzināmo un kopīgo pētījumu veikšanā. Kā viens no projekta partneriem, Nordregio ir atbildīgs par profesiju pētījumu un pārrobežu darba tirgus analīzi.
Baltijas Studiju Institūts (BSI) ir neatkarīgs bezpeļņas pētījumu un attīstības centrs, kas darbojas kā „ideju ģenerators”. BSI uzdevums projekta ietvaros ir nodrošināt Igaunijas darba tirgus un profesiju analīzi, kas palīdzēs noteikt darba spēka piedāvājumu un pieprasījumu, kā arī sadarbībā ar citiem partneriem meklēt jaunus risinājumus pārrobežu mobilitātes šķēršļu mazināšanai.
Turku lietišķo zinātņu universitāte ir daudznozaru mācību iestāde ar apmēram 9 500 studentiem un 800 ekspertiem. Turku lietišķo zinātņu universitāte projekta ietvaros galvenokārt ir atbildīga par semināru un apmācību organizēšanu, liekot uzsvaru uz pārrobežu zināšanu un pieredzes apmaiņu starp darba tirgus ekspertiem, mācību iestādēm un sociālajiem partneriem.
Projekts “CentrālBaltijas darba prāmis” ir vērsts uz pārrobežu izglītības un darba tirgus attīstību. Tas izveidots Zviedrijas, Somijas, Igaunijas un Latvijas partneru sadarbības rezultātā, kas uzsākās jau 2010.gada augustā. Projekta aktivitāšu plānošanas un īstenošanas pamatā ir pārrobežu darba tirgus svarīgāko organizāciju un dalībnieku sadarbība. Galvenais projekta mērķis ir veicināt pārrobežu sadarbību starp visiem darba tirgus dalībniekiem sociāli un ekonomiski ilgtspējīgā veidā. Projekta ieviešana ir uzsākta 2011.gada maijā un tā turpināsies līdz 2013.gada aprīlim. Ja vēlaties saņemt vairāk informācijas par projektu un tā mērķiem, vai arī, ja vēlaties sniegt ieguldījumu vai iesaistītes projektā kā partneris, lūdzam sazināties ar vienu no projekta partneriem.